Jesień to wprost doskonała a pora roku dla osób, które uwielbiają czytać książki. Wieczory stają się coraz dłuższe a pogoda wręcz zmusza do pozostania w domu. Polski rynek wydawniczy co miesiąc kusi nas gorącymi książkowymi nowościami. Od ilości ukazujących się w Polsce książek można dostać zawrotów głowy. Jak wybrać w tym gąszczu nowości tę naprawdę ciekawą i najlepszą książkę, która nie zawiedzie naszych oczekiwań?

Jak wybierać dobre i wartościowe książki do czytania?
Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Na pewno należy kierować się indywidualnymi preferencjami. Jeśli jednak jesteś osobą, która szuka emocji i dużej dozy ekscytacji, polecam czytanie thrillerów.
Thriller to interesujący gatunek w literaturze, ponieważ pozwala autorom na łączenie, z użyciem fabuły, elementów sensacji i kryminału z wątkami obyczajowymi. Dzięki lekturze thrillerów mamy okazję rozwiązywać ciekawe zagadki kryminalne, poznawać różne miejsca na świecie, zagłębiać się w skomplikowaną ludzką naturę, ale też czytać o interesujących wątkach obyczajowych. Dreszczowiec, bo tak też nazywamy thrillery, który jest idealnie skomponowaną i wyważoną historią może przyprawić nas o prawdziwe dreszcze.  Jak wybrać dobry thriller na jesień? Z pewnością w październiku z pomocą przyjdzie Wam zestawienie wartych uwagi książek, o których przeczytacie poniżej.

Wybieramy najlepsze thrillery do przeczytania jesienią
Całe zestawienie otwiera najnowsza książka Katarzyny Bondy. „Miłość leczy rany” to pierwszy tom nowej serii kryminalnej autorki „Florystki” oraz serii powieści o Saszy Załuskiej. Po wzbudzającej wiele skrajnych emocji serii „Cztery żywioły”, autorka wraca do sposobu kreowania historii do jakiego przyzwyczaiła czytelników w swoich pierwszych historiach kryminalnych. Powieść z pewnością uciszy komentarze osób rozczarowanych serią „Cztery żywioły”. Krytycy serii powtarzali często, że Katarzyna Bonda pisząc wspomnianą serię odeszła daleko od nurtu powieści kryminalnej. Dodatkowo, podnoszono zarzut, że autorka wplata w fabułę zbyt wiele szczegółów i wątków, które serii nie służą a jedynie szkodzą. „Miłość leczy rany” zadowoli najbardziej wysublimowane gusta czytelnicze. Jest to powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic. Idealna dla osób, które lubią do samego końca szukać tropów i rozwiązywać tajemnice z przeszłości. Książkę wyda Wydawnictwo Muza a premiera już 30 października tego roku.

Kolejną wartą uwagi październikową nowością jest „Kasztanowy ludzik”. Autorem tego trzymającego w napięciu thrillera jest duński scenarzysta Soren Sveistrup. Dla znawców filmów i seriali Soren Sveistrup jest postacią dobrze znaną, ponieważ był scenarzystą serialu „The Killing”. Serialowa historia śledztwa duńskich policjantów tropiących mordercę nastolatki, zdobyła tak dużą popularność, że zdecydowano się na nakręcenie kolejnych sezonów serialu. Wracając do pierwszej powieści scenarzysty wspomnianego duńskiego serialu, warto po nią sięgnąć, ponieważ jest ona nie tylko pasjonującą i wciągającą bez reszty fabułą, ale też idealnie wpisuje się w aktualną aurę za oknem. „Kasztanowy ludzik” to opowieść o psychopatycznym mordercy siejącym postrach na ulicach Kopenhagi. Zbrodnie popełnione przez tego zabójcę są bardzo brutalne, a znakiem rozpoznawczym sprawcy staje się właśnie tytułowy kasztanowy ludzik. W dodatku ślady prowadzą śledczych do osoby uznanej za zmarłą. Wszystko komplikuje fakt, że jest to mała dziewczynka a jednocześnie córka ministra sprawiedliwości. Dulscy śledczy muszą dowiedzieć się czy sprawca tajemniczych zabójstw jest w jakiś sposób powiązany ze sprawą zaginionej córki ministra i jednocześnie jak najszybciej zapobiec kolejnym zbrodniom. „Kasztanowy ludzik” to książka z kategorii tych, które trzymają napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a czytelnikowi ciężko jest przerwać lekturę choćby po to, aby wsypać się na następny dzień. Książkę wydało Wydawnictwo W.A.B.

Propozycja numer trzy na jesienne wieczory to najnowsza powieść autorstwa Tess Gerritsen. Wspomniana pani to bardzo popularna w naszym kraju amerykańska pisarka. Jej powieść „Umrzeć po raz drugi” została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 portalu lubimyczytać. Jej najnowsza powieść z gatunku thriller właśnie ukazała się na polskim rynku wydawniczym. „Kształt nocy”, bo tak brzmi tytuł wspomnianej nowości, to historia starego domu z mroczną przeszłością, w którym zamieszkuje Ava Collette. Z pozoru może się wydawać, że opowieści o domach z przeszłością powstało już wiele, a ta nie ma prawa nas już niczym zaskoczyć. Błąd. Prywatne śledztwo prowadzone przez główną bohaterkę wciąga czytelnika, który niemal podskakuje na każdy niespodziewany dźwięk podczas lektury tej książki. A czego więcej trzeba by mieć pewność, że czytamy dobry thriller? Z pewnością to wystarczająca rekomendacja, aby sięgnąć po najnowszą książkę pióra Tess Gerritsen. Tytuł ukazał się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Albatros.

Jesień to idealny czas na historie z dreszczykiem
W trakcie długich jesiennych wieczorów powyższe propozycje sprawdzą się idealnie jako lektura dla naprawdę wymagających czytelników. Zachęcamy was do sięgnięcia po wspomniane tytuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.