„Zaczekaj na miłość” to trzecia część serii o Dworze na Lipowym Wzgórzu i spotkanie z kolejnym pokoleniem kobiet z rodziny Horczyńskich, które porusza swoim ciepłem i urokiem, jak pozostałe powieści Ilony Gołębiewskiej. Pełna optymizmu i życiowych mądrości historia wciąga od pierwszych stron i przenosi czytelnika w klimatyczne rejony Podlasia.

Klara Horczyńska to kobieta sukcesu, która na pierwszy rzut oka ma wszystko. Jest piękna, inteligentna i ma świetną pracę, pozwalającą zwiedzać świat, a przy tym nieźle zarobić. Jako wzięta modelka robi karierę w Paryżu i mimo, że nie ma jeszcze trzydziestu lat stać ją już na własne mieszkanie w Warszawie. Niestety sielankę przerywa ogromny zawód miłosny i rozczarowanie zachowaniem człowieka, którego kochała i obdarzyła dużym zaufaniem. A wszystko to w trudnym momencie, gdy dowiaduje się, że spodziewa się dziecka… Zdruzgotana i przytłoczona osobistymi problemami postanawia rzucić wszystko z dnia na dzień i wrócić do Polski… Jakie będą konsekwencje tej spontanicznej decyzji?

Na ratunek przychodzi jej babcia, znana malarka Aniela, która stała się powiernicą wnuczki i jej wsparciem. Wciąga ją w wir zajęć, jakich jest pełno w jej dworze, przekształconym w pensjonat, przepełniony sztuką i działalnością artystyczną. Klara zaczyna wracać do swojej pasji, jaką jest malarstwo i spełnia się w prowadzeniu zajęć w Akademii Sztuk Anielskich. Powoli staje na nogi i ostrożnie snuje plany na przyszłość. Chce wrócić na studia, choć nie jest to tak proste, jak początkowo sądzi, jednak Klara jest wyjątkowo uparta i powoli dąży się do upragnionego celu.

Chociaż zraniona kobieta nie chce słyszeć o żadnych relacjach damsko-męskich i najchętniej przepędziłaby wszystkich mężczyzn z dala od siebie, na horyzoncie pojawia się nowa znajomość. Jakub, choć równie doświadczony przez życie, nie zamierza łatwo odpuścić. Zauroczony Klarą stara się przekonać ją do siebie i wzbudzić na nowo zaufanie dziewczyny. Jak potoczy się ich relacja? Czy Klara da sobie szansę na miłość?

„Zaczekaj na miłość” to kolejna pozycja o odważnych kobietach, które mimo porażek i rozczarowań, nie poddają się i próbują ułożyć sobie życie na nowo. To opowieść o sile, jaka tkwi w rodzinie i o wsparciu najbliższych, które pomaga nam w najtrudniejszych momentach. Ta słodko-gorzka historia o codzienności, opowiedziana jest z ogromną dawką optymizmu i daje nadzieję, że wszystko się ułoży, a po burzy w końcu wyjdzie słońce. Trzeba jedynie zaczekać, odpuścić i powoli poruszać się do przodu, na przekór złym ludziom, a u boku rodziny i przyjaciół.

Ilona Gołębiewska to niezwykła autorka powieści obyczajowych, która w oryginalnym stylu opowiada o codziennych sprawach, ukazując magię i wyjątkowość zwykłych powszednich chwil. Ma szczególną zdolność do autentycznego przedstawiania ludzkich emocji. Nie ocenia zachowań bohaterów, ale z wyczuciem i delikatnością opowiada ich historię i ukazuje wielobarwność i złożoność ludzkich charakterów oraz motywacje ich działań. Książka przepełniona jest złotymi myślami autorki, na temat życia, rodziny, przyjaźni, które zręcznie wplata w fabułę, a przez to ubogaca ją.

„Zaczekaj na miłość” nie ustępuje w niczym wcześniejszym częściom sagi o Dworze na Lipowym Wzgórzu, które zaskarbiły sobie dużą sympatię. Ilona Gołębiewska potrafi trafić do serc czytelników i ta książka jest wyraźnym na to dowodem. To wyjątkowa pozycja wśród literatury kobiecej i można ją zdecydowanie polecić. Ta powieść na pewno Was nie rozczaruje!

Autorka recenzji: Alicja Nowak

„Zaczekaj na miłość” i inne książki Ilony Gołębiewskiej znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl.

Recenzja drugiego tomu serii Ilony Gołębiewskiej —> „Pozwól mi kochać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.