Figurki kolekcjonerskie Funko Pop Vinyl to najbardziej rozpoznawalne figurki na całym świecie. Ich duże, wzbudzające sympatię głowy i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach ciała, to wręcz firmowy znak olbrzymiej kolekcji. Produkowane są w limitowanych seriach i przedstawiają najpopularniejsze postaci z popkultury – od znanych animacji, przez kultowe filmy i seriale, aż po najsłynniejsze komiksy oraz gry komputerowe. Warto pamiętać, że z racji ograniczonej ilości, są one całkiem niezłą gratką dla każdego wielbiciela figurek.

Imponujące kolekcje i fanowskie dioramy

Najbardziej zagorzali fani Funko Pop Vinyl posiadają w swoich zbiorach pełne kolekcje, powiązane z ulubionymi seriami, np. z najpopularniejszym obecnie serialem ”Gra o Tron”, czy z niesamowitą ekranizacją powieści J.R.R. Tolkiena ”Władca pierścieni”. Spora część kolekcjonerów przechowuje figurki w oryginalnych opakowaniach, nigdy ich nie otwierając, co ma oczywiście swoje logiczne uzasadnienie. Ze względu na limitowane serie, wiele z postaci staje się po czasie niedostępnych, a tym samym wyprodukowane już okazy, zyskują na wartości. Nietrudno odnaleźć w sieci licytacje takich figurek – ich cena osiąga niekiedy naprawdę imponujące wartości.

Ryuu ga waga teki wo kurau!

Wielu innych kolekcjonerów wychodzi jednak z założenia, że nabyte przez nich figurki powinny służyć rozrywce. Organizują oni profesjonalne sesje fotograficzne z udziałem swoich kolekcji, tworząc tym samym niesamowite połączenia świata przedstawionego z fantastycznymi postaciami. Niektórzy idą dalej – komponują fantazyjne dioramy, a nawet wystawy, dzięki czemu coraz więcej osób ma szansę zaznajomić się ze światem danego filmu, np. z serii Marvel Super Heroes, czy gry komputerowej. Z uwagi na zbliżającą się premierę serialu, najpopularniejszą obecnie grą jest z pewnością ”Wiedźmin”, a postaci takie jak Geralt, Ciri, Yennefer czy Triss to najchętniej kupowane figurki ostatnich miesięcy, jeśli nie lat. Nie jest to jednak jedyna gra, która posiada swoją serię, wśród wyprodukowanych kolekcji znaleźć można również postaci z ”Fortnite”, czy wzbudzającej ogromne zainteresowanie i sympatię, animowanej gry survivalovej ”Don’t Starve”.

Wysoka jakość materiałów gwarancją długiego użytkowania

Jeśli chodzi o same figurki Funko Pop Vinyl, to jak sama nazwa wskazuje, wykonane zostały z mocnego materiału, jakim jest winyl. Jest to dość popularny, a przede wszystkim niezwykle wytrzymały i odporny na zniszczenia materiał, wykorzystywany m.in. do produkcji płyt winylowych (gramofonowych). Dzięki jego zastosowaniu każdy kolekcjoner może być pewien, że figurka, którą trzyma w dłoniach, nie ulegnie uszkodzeniom przez długie lata. Pewność ta zdecydowanie wzmaga apetyt wszystkich, którzy z kolekcjonowania ulubionych postaci uczynili swoją pasję.

wubba lubba dub dub

Ponadto figurki wykonane są w z wielką dbałością o detale i doskonale oddają wygląd i osobowość postaci znanych z ulubionych filmów, czy seriali. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach sprawiają, że każda z nich staje się niepowtarzalna i przede wszystkim rozpoznawalna. Jest to o tyle trudniejsze, że kolekcja figurek Funko Pop Vinyl staje się powiększa.

Nie szata zdobi człowieka, ale…

Jedną z najbardziej znamiennych cech dla kolekcji, są z pewnością przykuwające uwagę opakowania. Dzięki charakterystycznemu okienku, znajdujące się w pudełku, postaci są widoczne dla obserwatora w całej okazałości. Ten drobny zabieg na przestrzeni lat sprawił, że wielu kolekcjonerów organizuje w swoich mieszkaniach specjalnie skonstruowane, podświetlane ścianki lub poświęca nawet całe pokoje, aby w najbardziej reprezentacyjny sposób przedstawić swoje zbiory.

Kotek mówi Omnomnom, a Falken co mówi?

Popularność zestawów kolekcjonerskich Funko Pop Vinyl z pewnością przekroczyła wszelkie oczekiwania. Liczba osób, które systematycznie kupują te charakterystyczne figurki, rośnie wraz z każdym rokiem i z każdym popularniejszym zjawiskiem, czy to pod postacią filmu, serialu, czy gry komputerowej. Zdarza się nawet, że wielbiciele któregoś z nich wręcz domagają się od producentów figurek stworzenia kolejnej serii, która wyszłaby naprzeciw ich oczekiwaniom i sympatii. I póki co, nic nie wskazuje, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *