Blanka Lipińska, urodzona w 1985 roku w Puławach, jest autorką trzech książek (stanowiących kontynuację), które zdobyły ogromną popularność wśród kobiet w Polsce – pierwsza część trylogii, 365 dni, sprzedała się już w ponad 500 tysiącach egzemplarzy, a autorka została za nią uhonorowana nagrodą Bestsellery Empiku przyznawaną co roku najlepiej sprzedającym się książkom i płytom oraz tytułem Gwiazdy Plejady przyznawanym przez grupę Onet. W 2020 roku powieść pod tytułem 365 dni została zekranizowana i trafiła do kin w całej Polsce, a premiery kolejnych części zapowiadane są na niedaleką przyszłość. Cała seria, dość bezpruderyjnie dotykająca tematu życia seksualnego jest, jak przyznaje autorka, odpowiedzią na istniejącą w społeczeństwie potrzebę rozmawiania o seksie jako ważnej części relacji w związku.

365 dni to romans erotyczny nazywany polską odpowiedzią na 50 twarzy Greya: książka opowiada o uczuciowo-seksualnej relacji między porywaczem a jego ofiarą. Główna bohaterka, Laura, podczas wakacji na Sycylii, na które wybiera się ze znajomymi i swoim chłopakiem, zostaje porwana przez Massimo Torricellego, członka sycylijskiej rodziny mafijnej. Don Massimo daje jej tytułowe 365 dni, aby go poznała, zakochała się i zdecydowała się z własnej woli z nim zostać. Massimo doświadczył kilka lat wcześniej zamachu na swoje życie, w trakcie której doznał wizji: zobaczył wtedy kobietę swojego życia. Poprzysiągł sobie ją odnaleźć, a kobieta ta wyglądała dokładnie tak, jak Laura… Dziewczyna jest uwięziona wbrew swojej woli, ale porywacz okazuje się niezwykle interesującym mężczyzną, który może podbić jej serce.

Druga część historii pod tytułem Ten dzień opowiada już o Laurze jako żonie najniebezpieczniejszego człowieka na Sycylii (jej niegdysiejszego porywacza). Otoczona luksusem i obdarowywana bogatymi prezentami, zakochana i oczekująca dziecka ze swoim ukochanym, kobieta czuje się szczęśliwa. Szybko jednak okazuje się, że wejście do rodziny mafijnej oznacza nie tylko prestiż, ale i nieuniknione kłopoty oraz liczne niebezpieczeństwa, którym Laura będzie musiała odważnie stawić czoła w imię miłości. Dynamiczna, pełna zwrotów akcji i namiętności powieść Blanki Lipińskiej nie pozwala się nudzić: jako swego rodzaju połączenie Ojca chrzestnego i 50 twarzy Greya książka ta (jak i cała seria) zyskała już sobie rzesze wiernych fanek.

Kolejne 365 dni to powieść przedstawiająca dalsze losy mafijnej rodziny sycylijskiej. Tym razem historia opowiadana jet z perspektywy Massimo. Laura Biel, która została postrzelona, leży teraz w szpitalu, a wraz z nią o życie walczy dziecko jej i Massima. Przed mężczyzną stoją ważne decyzje dotyczące przyszłości własnej i jego rodziny. Jak postąpi Massimo i czy Laura oraz noszone przez nią dziecko nadal będą częścią jego życia? Trzecia część cyklu powieściowego Blanki Lipińskiej jest równie wciągająca, jak dwie poprzednie powieści. Kontynuuje historię zarysowaną w pierwszej i drugiej części, wprowadza też jednak nowe wątki, które urozmaicają akcję. Wszystkie trzy części cyklu o Laurze i Massimo mają trafić do kin: na razie premiery doczekała się tylko pierwsza z nich, ale Ten dzień i Kolejne 365 dni także czekają już na swoją kolej.

Film pod tytułem 365 dni w reżyserii Barbary Białowąs wszedł do kin 7 lutego 2020 roku. Główne role zagrali Anna-Maria Sieklucka jako Laura Biel oraz Michele Morrone w roli sycylijskiego szefa mafii, Don Massimo Torricellego. W filmie pojawiają się także tacy aktorzy, jak Bronisław Wrocławski, Magdalena Lamparska, Grażyna Szapołowska, Przemysław Sadowski i Natasza Urbańska. Ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej zdobyła sobie ogromną popularność: już w ciągu tygodnia od premiery obejrzało go w kinach ponad milion osób.

Książki Blanki Lipińskiej znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *